Україна Жирянка Pinguicula колекція dionaeas.comУкраїна Жирянка Pinguicula колекція dionaeas.comЖирянка (лат. Pinguícula) - рід багаторічних комахоїдних рослин сімейства Пухирчаткові (Lentibulariaceae). На відміну від інших родів сімейства Пухирчаткові, у жирянок є справжні коріння. Листя утворює прикореневу розетку. Верхня сторона листа вкрита численними залозками, які виділяють в'язкі крапельки роси – вона є пасткою для дрібних комах. Рухи комах, що попалися, призводять до стимуляції залоз і початку травлення, з комахи рослина отримує необхідні їй поживні речовини.

 

Вирощування Жирянки в домашніх умовах покроково: 

 

Україна Жирянка Pinguicula колекція dionaeas.comУкраїна Жирянка Pinguicula колекція dionaeas.comЦвітіння Жирянки:

Доросла рослина Жирянка цвіте. Квітки поодинокі, на довгих квітконосах. Можливий колір: фіолетовий, блакитний, рожевий, рідко білий. Цвітіння у жирянки може бути кілька разів на рік без перерви. Цвітіння не відбирає у рослини сили, тому можна просто милуватися красою природи. А після того, як квітка відцвітає, стеблинку можна зрізати.

 

Освітлення для Жирянки:

Жирянка не вибаглива до освітлення. Може зростати навіть на Північному вікні. Але Південних вікон, а саме – прямих сонячних променів необхідно уникати. Пряме проміння можна розсіювати завісою або ставити рослину Жирянку за інші рослини, сховавши її від прямих променів. Жирянка дуже соковита і ніжна рослина, тому на прямих променях сонця вона отримує опіки та згоряє. Жирянка може рости і повністю під штучним освітленням. Ця хижа рослина може відмінно рости та розвиватися в тераріумах чи флораріумах, а також на вертикальних композиціях.

 

Жирянка влітку:

Для жирянки комфортно +20-30 °C. Але чим вище температура, тим вище має бути вологість повітря. І бажано, щоб нічна температура була трохи нижчою за денну.

 

Жирянка взимку:

Зимівлю жирянки з нашої колекції не потребують, але температуру можна трохи знизити і скоротити полив, адже взимку рослина п'є менше. Для цього можна поставити рослину ближче до вікна, де температура буває не більше +15...+18 °C. У зимовий період рослина може пускати більш дрібне листя, стискатися в розмірі і рости більш купчасто.

 

Ґрунт для хижої рослини Жирянки:

Для вирощування підійде класичний склад це: 50% торфу, 40% агроперліт (або великий кварцовий пісок) 10% вермікуліту середньої фракції, коріння у неї дуже дрібне і тендітне, при пересадці будьте обережні.

 

Полив Жирянки. Вода для хижої рослини:

Полив виключно дистильованою водою ( H20) і тільки з піддону через низ горщика. Не обприскувати зверху! Жирянка любить вологість, тому вона може завжди знаходитися в піддоні з водою. Влітку на 1/3 висоти горщика, а взимку, якщо не спекотно, то на 1/8. Як тільки вода з піддону повністю пішла, підлийте її знову.

 

Жирянка та вологість повітря:

Вологість повітря від 40 до 70% залежно від температури повітря, чим вона вище, тим і вологість потрібна більше. Вирощувати жирянки можна у звичайному відкритому горщику або у відкритому зверху флораріумі чи тераріумі.

 

Годівля Жирянки:

Забороняється годувати людськими продуктами, годувати можна лише живими комахами. Жирянка самостійно чудово заманює комах навіть у кімнатних умовах. Ловить переважно мошок, дрозофіл, сциарид та комарів. Мінімально для проживання їй необхідно з'їдати 4 комахи на рік, але можна і більше. У зимовий період вона не потребує обов'язкового годування.

 

Зміна листа у Жирянки:

У Жирянки відбувається постійна зміна листа. З центру розетки розкривається нове молоде листя, чисте, красиве і в крапельках роси, а старі нижні листочки, із залишками від комах, поступово втрачають соковитість, висихають і розчиняються в землі. Старе біло-прозоре листя можна акуратно прибирати пінцетом, але так, щоб не відірвати з листком стовбур від коріння – будьте обережні, якщо мертвий лист не витягується – не тягніть, а зріжте ножицями. Завдяки зміні листа жирянка самоочищається і готова поглинати комах знову та знову. Колір листя може змінюватись від соковито-зелених до блідо-зелених, до рожевих, і до фіолетових.

 

Україна Жирянка Pinguicula колекція dionaeas.comРозмноження Жирянки:

Жирянки розмножуються прикореневими дітками, а також дорослі рослини можуть самостійно ділитися на 2-3 і більше рослин. Спочатку замість однієї точки зростання стає дві чи три, а потім рослини формуються повністю самостійні. Після того, як рослина дала діток або розділилася на кілька рослин, за бажанням їх можна відсадити.

 

Пересадка та посадка Жирянки:

Пересаджувати Жирянки слід щорічно навесні, щоб вони встигли акліматизуватися до початку спеки. Обережно вийняти рослину зі старого субстрату, тримаючись знизу розетки і намагаючись не пошкодити коріння, яке у рослини дуже тоненьке і дрібне. Змочити новий субстрат дистильованою водою, зробити в ньому отвір і заглибити жирянку так, щоб усе коріння було під землею. Бажано після пересадки на 7-14 днів помістити рослину під прозорий ковпак для підвищення вологості повітря та запобігання шоку. Слід зазначити, що хижаки не люблять обертання навколо осі, тому варто запам'ятати, якою стороною рослина знаходилася на Південь і якою на Північ і після пересадки так її і поставити.

Тепер ви знаєте всі секрети, як правильно вирощувати Жирянку в домашніх умовах.

 

Купити Жирянку з доставкою по Україні:

Купити Жирянку з доставкою по Україні